Kategoria: ‘Woda’

Wyprawa na Hel

Wyprawa na Hel Choć trudno podważyć urok polskiego morza to niestety w ostatnich latach pogoda sprawia, iż wiele osób rezygnuje z wypoczynku nad Bałtykiem. Upalne lata ustępują miejsca jednej wielkiej ulewie, niemniej jednak kiedy tylko nadarzy się okazja, by poleżeć na plaży zdecydowanie trzeba wybrać się na Hel. Piętrzące się fale na otwartym morzu wprawdzie mogą wyglądać nieco groźnie, niemniej jednak jeśli leżymy na piaszczystym brzegu niewiele złego mogą nam uczynić. Warto wspomnieć o tym, iż właśnie na Helu mieści się jeden z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych, jakim są Chałupy. To właśnie tu pod namiotami śpią tysiące turystów z całej Polski, zarówno tych młodszych jak i starszych. Do Chałup bez większego problemu można dotrzeć pociągiem, rozpoczynając podróż w Gdyni. Cena biletu nie jest dość wygórowana, dlatego też jest to miejsce wypoczynkowe lubiane przez Pomorzan. W Chałupach mieści się wiele tawern z wędzonymi czy smażonymi rybami, można tu cieszyć się owocami morza bądź też po prostu zajadać się coraz popularniejszymi w naszym kraju kebabami. By odpocząć od leżenia na plaży można również udać się na spacer po budkach z pamiątkami, na których znajdziemy rozmaite przedmioty rozpoczynając od tradycyjnych muszelek przez bursztynową biżuterię na zamkniętych w butelkach statkach kończąc. Kiedy z kolei wybierzemy się na sam kraniec półwyspu helskiego zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o obejrzeniu słynnego akwarium z fokami. Te urocze zwierzątka są tu przetrzymywane i w odpowiednim momencie wypuszczane na wolność, dzięki czemu mają one szansę na przeżycie. Warto wspomnieć również o tym, iż na jednodniową wycieczkę na Hel można wybrać się również wtedy, gdy przebywamy w Trójmieście. W okresie wakacyjnym codziennie odpływają tramwaje wodne, kursujące pomiędzy Gdańskiem a Helem jak również Sopotem a Helem. Taka przygoda nie jest szczególnie droga, a z pewnością urozmaici nasz pobyt nad polskim morzem.

Aquapark na miarę

Aquapark na miarę O tym, że w naszym kraju brakuje Aquaparków z prawdziwego zdarzenia z pewnością wiedzą wszyscy, niemniej jednak nie wszyscy wiedzą już o tym, że na przestrzeni ostatnich miesięcy został otwarty nowy park wodny w Poznaniu. Wiele mówi się o tym, iż swoją jakością spokojnie dorównuje on podobnym obiektom mieszczącym się w zachodniej części Europy. Z tego też względu, jeśli mamy ochotę na prawdziwą frajdę w wodzie zdecydowanie powinniśmy wyruszyć na małą wycieczkę do Wielkopolski. Mieści się tu aż jedenaście różnego rodzaju basenów, wśród których zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowany został brodzik, w którym z pewnością nie będą one w stanie wyrządzić sobie żadnej krzywdy. Większe dzieciaki z pewnością od razu wybiorą się na różnego rodzaju zjeżdżalnie, których w poznańskich termach nie brakuje. Możemy bez większego problemu zjeżdżać na specjalnie przygotowanych w tym celu pontonach. Istnieją atrakcje jedno i dwuosobowe, dlatego też jeśli bawimy się z rodzeństwem czy paczką znajomych na pewno nie zabraknie pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Rodzice powinni jednak bacznie obserwować swoje pociechy, bowiem nie wszystkie zjeżdżalnie dostosowane są dla dzieci w każdym wieku. Informują o tym specjalne tabliczki, nad właściwą selekcją czuwa także personel, niemniej jednak nic nie jest w stanie zastąpić czujnego oka rodzica. Większość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci powyżej ósmego roku dziecka, niektóre przygotowane zostały dla osób powyżej czternastego roku życia. Chociaż perspektywa korzystania z wodnych atrakcji Poznania przedstawia się wręcz bajecznie, wielu osobom może wydawać się, że za taką zabawę przyjdzie nam słono zapłacić. Nie jest to jednak prawdą, okazuje się bowiem, że ceny są całkiem przystępne. I tak całodzienną zabawę dla rodziców i dziecka można zapewnić sobie już za dziewięćdziesiąt dziewięć złotych w dni powszednie, oraz dwadzieścia złotych drożej w weekendy.

Spacer po molo

Spacer po molo Sopockie molo to jedna z największych atrakcji turystycznych Trójmiasta, zwłaszcza zdaniem osób, które niezbyt przepadają za zabytkami. Kiedy już bywa się w okolicy nie sposób nie pokusić się o chociażby krótki spacer, zwłaszcza że na przestrzeni ostatnich lat wygląd sopockiego obiektu nieco się zmienił. Przede wszystkim dobudowana została przystań dla jachtów, dlatego teraz można posiedzieć w pełnym słońcu na wygodnych ławeczkach i popatrzeć nie tylko na morze, ale również na piękne statki, co i rusz opuszczające zatokę. Jeśli ktoś będzie miał trochę szczęścia, bądź po prostu zna właściciela jednego z jachtów może wypłynąć w otwarte morze. Poza tym warto również wspomnieć o tym, iż przy molo funkcjonuje wiele atrakcji takich jak przejazdy motorówkami czy na popularnym bananie, ciągniętym przez skuter wodny. Fani wodnych atrakcji z pewnością znajdą coś dla siebie, niestety jednak takie przyjemności nie należą do najtańszych, bowiem ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych i rosną wraz z ilości adrenaliny, jaka potencjalnie zostanie uwolniona do naszego krwioobiegu w czasie takiej zabawy. Z sopockiego molo odpływa również piracki statek, który pozwala zarówno dzieciom jak i dorosłym poczuć nutkę morskiej przygody. Taka przyjemność kosztować nas będzie około dwudziestu złotych, jeśli uda nam się trafić na promocję cena może delikatnie ulec zmianie. Pamiętajmy również o tym, że sam wstęp na molo nie jest darmowy, a cena biletów zdaniem wielu jest dość wygórowana. Niemniej jednak jeśli w Trójmieście nie bywamy zbyt często zdecydowanie warto jest zapłacić za możliwość przejścia się po najdłuższym molo w Polsce. Nie zapominajmy również o tym, że molo to doskonała przestrzeń do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności. Praktycznie codziennie można spotkać tu lokalnych grajków, którzy próbują zarobić czy to na wakacje, czy też na inne cele, warto zatem od czasu do czasu wesprzeć ich inicjatywę.