Tag: ‘trujmiasto’

Gdyńskie uroki

Gdyńskie uroki Będąc w Trójmieście większość osób skupia się na zwiedzaniu Gdańska czy wylegiwaniu się na Sopockim molo, tak naprawdę jednak również Gdynia ma nam wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest to miejsce bardzo estetyczne i nowe, zostało ono założone dopiero w pierwszej połowie dwudziestego wieku, z tego też względu na próżno poszukiwać tu starych zabytków. Niemniej jednak i tak znajdziemy tu kilka atrakcji, których nie sposób pominąć przy zwiedzaniu Pomorza. Przede wszystkim warto odwiedzić Dar Pomorza czy też Błyskawicę, wstęp na statki jest wprawdzie płatny, jednak nie są to wielkie pieniądze, a po uiszczeniu opłaty możemy bez większego problemu przejść przez cały statek. Wewnątrz znajduje się muzeum, upamiętniające polską marynarkę wojenną oraz pozwalające nam na zapoznanie się z duchem przeszłości. Stąd wyruszają także rejsy po zatoce, jeśli mamy ochotę na małą zabawę bez problemu możemy wsiąść na piracki statek. Jest to nie lada atrakcja zwłaszcza dla dzieci, ale i dorośli lubią od czasu do czasu zrobić coś niestandardowego. Na samym końcu promenady znajdziemy akwarium morskie, zwane przez wszystkich oceanarium. Jest to dość droga atrakcja, biorąc pod uwagę fakt, iż liczba wystawianych zwierząt nie jest wcale aż tak duża. Z jednej strony to doskonała okazja dla dzieciaków, by mogły zobaczyć morskie stworzenia, z drugiej na samą myśl o kosztach odechciewa się zaglądania do środka. Jednak jeśli już zdecydujemy się na ten krok, warto odwiedzić tak zwaną mokrą salę, na której najmłodsi mogą dotknąć znajdujących się w specjalnym akwarium ryb. Jest to nie lada atrakcja i wszyscy chętnie z niej korzystają, ku niezbyt wielkiemu zadowoleniu ryb. Będąc w Gdyni poza sezonem letnim warto zajrzeć do Teatru Muzycznego, obecnie rozbudowywanego. Jest to miejsce godne uwagi, przyciągające widzów wspaniałymi musicalami. Na szczególną uwagę zasługuje świetnie wyreżyserowany Shrek, mogący poszczycić się niepowtarzalną scenografią.

Trójmiasto nocą

Trójmiasto nocą Kiedy młodzi ludzie wybierają się na wakacje, bardzo często nastawiają się na to, że za dnia będą zwiedzać czy też wylegiwać się na plaży, w nocy zaś korzystać z innego rodzaju rozrywek. Ci, którzy w tym celu przyjeżdżają do Trójmiasta na pewno nie będą żałować swojej decyzji. Wystarczy udać się wieczorem na gdańską starówkę, by móc przekonać się o tym, że to miejsce tętni życiem także nocą. Dookoła rozbrzmiewają dźwięki muzyki, uliczni grajkowie wciąż próbują zebrać nieco grosza, jednocześnie ciesząc uszy przechodniów swoją grą. Liczne restauracje, puby i kawiarnie wciąż czekają na swoich gości, a nad całością czuwa Neptun, nieprzerwanie trzymając w rękach trójząb. Doskonałym pomysłem może okazać się spacer na Górę Gradową, znajdującą się nieopodal starówki, bowiem rozciąga się z niej niesamowity widok na całe miasto. Jeśli mamy trochę więcej czasu warto wstąpić do jednej z łodzi, zacumowanych nad Motławą. W takich statkach bardzo często śpiewane są szanty, a dodatkowo można napić się piwa czy też innych trunków. Będąc w Trójmieście nie sposób nie wybrać się do Sopotu, zwłaszcza jeśli mamy ochotę na zabawę do białego rana. Sopockie kluby wprawdzie nie należą do najtańszych, niemniej jednak zabawa w nich jest jak najbardziej przednia, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wszędzie bawi się mnóstwo zagranicznych turystów. Poza tym codziennie na sopockim molo wyświetlane są filmy w ramach tak zwanego kina letniego. Warto wiedzieć, iż organizatorzy gwarantują widzom najnowsze pozycje filmowe, dlatego też każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie zupełnie za darmo. Zabawy nocą można poszukiwać również w Gdyni, chociaż przez wielu nie jest ona tak ceniona jak Sopot. Niemniej jednak i tu znajdziemy liczne, urokliwe bary i kawiarenki, w których miło spędzimy wieczór. Poza tym od czasu do czasu na Skwerze Kościuszki pobrzmiewają dźwięki najróżniejszych koncertów, przyciągające uwagę turystów.

Spacer po molo

Spacer po molo Sopockie molo to jedna z największych atrakcji turystycznych Trójmiasta, zwłaszcza zdaniem osób, które niezbyt przepadają za zabytkami. Kiedy już bywa się w okolicy nie sposób nie pokusić się o chociażby krótki spacer, zwłaszcza że na przestrzeni ostatnich lat wygląd sopockiego obiektu nieco się zmienił. Przede wszystkim dobudowana została przystań dla jachtów, dlatego teraz można posiedzieć w pełnym słońcu na wygodnych ławeczkach i popatrzeć nie tylko na morze, ale również na piękne statki, co i rusz opuszczające zatokę. Jeśli ktoś będzie miał trochę szczęścia, bądź po prostu zna właściciela jednego z jachtów może wypłynąć w otwarte morze. Poza tym warto również wspomnieć o tym, iż przy molo funkcjonuje wiele atrakcji takich jak przejazdy motorówkami czy na popularnym bananie, ciągniętym przez skuter wodny. Fani wodnych atrakcji z pewnością znajdą coś dla siebie, niestety jednak takie przyjemności nie należą do najtańszych, bowiem ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych i rosną wraz z ilości adrenaliny, jaka potencjalnie zostanie uwolniona do naszego krwioobiegu w czasie takiej zabawy. Z sopockiego molo odpływa również piracki statek, który pozwala zarówno dzieciom jak i dorosłym poczuć nutkę morskiej przygody. Taka przyjemność kosztować nas będzie około dwudziestu złotych, jeśli uda nam się trafić na promocję cena może delikatnie ulec zmianie. Pamiętajmy również o tym, że sam wstęp na molo nie jest darmowy, a cena biletów zdaniem wielu jest dość wygórowana. Niemniej jednak jeśli w Trójmieście nie bywamy zbyt często zdecydowanie warto jest zapłacić za możliwość przejścia się po najdłuższym molo w Polsce. Nie zapominajmy również o tym, że molo to doskonała przestrzeń do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności. Praktycznie codziennie można spotkać tu lokalnych grajków, którzy próbują zarobić czy to na wakacje, czy też na inne cele, warto zatem od czasu do czasu wesprzeć ich inicjatywę.